Wyrejestrowanie pojazdu w przypadku przekazania do stacji demontażu pojazdów

• wniosek,
  • oryginał zaświadczenia, lub równoważnego dokumentu wydanego w innym państwie, wraz z tłumaczeniem na język polski o demontażu lub przyjęciu niekompletnego pojazdu, (zespołu pojazdu posiadającego numer VIN lub numer nadwozia, podwozia albo ramy),
  • dowód rejestracyjny,
  • karta pojazdu, jeżeli była wydana,
  • tablicę(e) rejestracyjne,
  • w przypadku utraty dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, jeżeli była wydana, lub tablic(y) rejestracyjnych właściciel pojazdu składa stosowne oświadczenie pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań,:
  • dowód uiszczenia opłaty skarbowej,
  • dowód osobisty – do wglądu (dotyczy osób fizycznych),
  • potwierdzenie aktualnego ubezpieczenia OC.

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, ul. Plac Elizy Orzeszkowej 3, 78-500 Drawsko Pomorskie

Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, ul. Plac Elizy Orzeszkowej 3, 78-500 Drawsko Pomorskie Wydział Komunikacji i Transportu (parter, biuro nr 1) dla mieszkańców Gmin; Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Ostrowice i Wierzchowo oraz

Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim Zamiejscowe Stanowiska Pracy w Złocieńcu, ul. Wolności 10 (parter,  biuro nr 2) dla mieszkańców Gmin; Czaplinek i Złocieniec.

Opłata skarbowa za wydanie decyzji o wyrejestrowaniu pojazdu - 10 zł.

Nr rachunku bankowego:
Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim
ul. Sikorskiego 41
78-500 Drawsko Pom
konto PKO BP SA Drawsko Pomorskie
nr konta  85 1020 2847 2424 3009 0000 1402

Sposób: Decyzja administracyjna.

• Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeksu postępowania administracyjnego.
  • Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.
  • Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej.
  • Ustawa z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.
  • Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji.
  • Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach.
  • Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 kwietnia 2010 r. w sprawie sposobu unieważniania dokumentów pojazdów wycofanych z eksploatacji, wzorów zaświadczeń wydawanych dla tych pojazdów, sposobu przechowywania zaświadczeń oraz prowadzenia ich ewidencji.

Od decyzji przysługuje stronie prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Koszalinie, w terminie 14 dni od daty jej doręczenia. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem Starosty Drawskiego.

Szczegółowe informacje w niniejszej sprawie można uzyskać w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, lub ewentualnie pod numerem telefonu: 094 36 30 776 dla mieszkańców Gmin; Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Ostrowice i Wierzchowo oraz
Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim Zamiejscowe Stanowiska Pracy w Złocieńcu, ul. Wolności 10 (parter,  biuro nr 2) pod numerem telefonu: 094 367 20 22 w. 36 dla mieszkańców Gmin; Czaplinek i Złocieniec.

Niezbędne: KT-29
Dodatkowe (gdy sprawa wymaga): KT-15, KT-22, KT-23