Uzyskanie wtórnika tablic rejestracyjnych w przypadku kradzieży, zagubienia i zniszczenia

• wniosek
  • dowód rejestracyjny,
  • karta pojazdu, jeżeli była wydana,
  • tablica/e rejestracyjne, jeżeli nie zostały utracone,
  • zaświadczenie z Policji potwierdzające zgłoszenie kradzieży tablic(y) rejestracyjnych,
  • oświadczenie pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań o zagubieniu tablic(y)
  • dowód uiszczenia opłaty,
  • w przypadku załatwiania sprawy przez pełnomocnika lub przez jednego z współwłaścicieli pojazdu wymagany jest dokument stwierdzający udzielenie pełnomocnictwa,
  • dowód osobisty – do wglądu (dotyczy osób fizycznych),
  • polisa OC – do wglądu.

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, ul. Plac Elizy Orzeszkowej 3, 78-500 Drawsko Pomorskie

Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, ul. Plac Elizy Orzeszkowej 3, 78-500 Drawsko Pomorskie Wydział Komunikacji i Transportu (parter,  biuro nr 1) dla mieszkańców Gmin; Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Ostrowice i Wierzchowo oraz

Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim Zamiejscowe Stanowiska Pracy w Złocieńcu, ul. Wolności 10 (parter,  biuro nr 2) dla mieszkańców Gmin; Czaplinek i Złocieniec.

Opłata w wysokości:

• 53,00 zł - wtórnik jednej tablicy, w przypadku samochodu osobowego, ciężarowego, ciągnika samochodowego,
  • 93,00 zł - wtórnik dwóch tablic rejestracyjnych w przypadku samochodu osobowego, ciężarowego, ciągnika samochodowego,
  • 53,00 zł - w przypadku motocykla, przyczepy, naczepy, ciągnika rolniczego,
  • 43,00 zł w przypadku motoroweru.

sposób: Wydanie wtórnika tablicy rejestracyjnej.

• Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego.
  • Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.
  • Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia z dnia 09 maja 2016 r. w sprawie wysokości opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego, tablic (tablicy) rejestracyjnych i nalepki kontrolnej oraz ich wtórników.
  • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 maja 2015 r. w sprawie opłaty ewidencyjnej stanowiącej przychód Funduszu – Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców.
  • Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 11 grudnia 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczenia pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych.
  • Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach.

Nie przysługuje.

Szczegółowe informacje w niniejszej sprawie można uzyskać w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, lub ewentualnie pod numerem telefonu: 094 36 30 776 dla mieszkańców Gmin; Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Ostrowice i Wierzchowo oraz

Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim Zamiejscowe Stanowiska Pracy w Złocieńcu, ul. Wolności 10 (parter,  biuro nr 2) pod numerem telefonu: 094 367 20 22 w. 36 dla mieszkańców Gmin; Czaplinek i Złocieniec.

Niezbędne: KT-07
Dodatkowe (gdy sprawa wymaga): KT-15, KT-22, KT-23